3932

W pełni autonomiczny układ zasilająco-sterujący do systemów solarnych z kolektorami słonecznymi, pozwala na zupełne uniezależnienie się od zasilania sieciowego, lub zainstalowanie systemu tam gdzie występuje brak sieci energetycznej, nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia instalacji przed przerwami w zasilaniu sieciowym - montażu zasilania rezerwowego. Zastosowanie układu powoduje że instalacja staje się w 100% ekologiczna i nie wymaga dostarczania energii z zewnątrz. Zastosowany w ukłdzie sterownik z podtrzymaniem (akumulatorem), pozwala na realizację wszystkich podstawowych i zaawansowanych funkcji sterujących systemem solarnym co czyni go w pełni profesjonalnym autonomicznym układem zasilająco - sterującym.


Charakterystyka i skład układu:

Panel FOTTON FTM

Dedykowany panel fotowoltaiczny FOTTON FTM wykonany z wysokosprawnych ogniw monokrystalicznych, gwarantujących wysoką efektywność przez cały okres użytkowania panela, nawet przy mniejszych poziomach nasłonecznienia. Panel fotowoltaiczny w standardzie 12 V DC wykorzystano tu jako autonomiczne źródło zasilania. Usytuowanie panela powinno być zgodne z usytuowaniem kolektorów słonecznych z którymi układ współpracuje.


Sterownik SR868C8

Inteligentny sterownik do układów z kolektorami słonecznymi umożliwiający regulację i programowanie wszystkich podstawowych parametrów pracy, nie tylko kolektora z zasobnikiem CWU ale także pompy cyrkulacyjnej instalacji np. CWU w budynku w wersji temperaturowej, prostych układów kaskadowych. Sterownik posiada wszystkie funkcje zabezpieczające zbiornik i kolektory, dodatkowo zabezpieczenie przeciw zamarzaniu kolektora, funkcję anty Legionalla, funkcję schładzania rewersyjnego - tzw. wakacje, bypass, jak również sterownie grzałką, podtrzymanie nastaw nie zależnie od napięcia zasilania; w zestawie czujniki - 3szt.


Akumulator 18Ah

Akumulatory żelowe charakteryzuje długa żywotność i odporność na pracę cykliczną. Nie wymagają uzupełniania elektrolitu, nie generują szkodliwych oparów a co za tym idzie nie powodują korozji. W układzie FOTTON POWER 3DC akumulator pełni funkcję buforową i magazynu energii potrzebnej do realizowania przez sterownik funkcji nocnych - cyrkulacja, schładzanie rewersyjne.


Grupa FOTTON SH DUAL

Jest to produkt przeznaczony do autonomicznych instalacji niskonapięciowych 12V DC, zasilanych ze źródeł odnawialnych lub innych 12V DC. W układzie POWER 3 DC grupa jest elementem w pełni autonomicznego, funkcjonalnego i zaawansowanego układu zasilająco-sterującego, realizującego analogiczne funkcje do typowych odpowiedników zasilanych z sieci 230V AC. Stacja robocza umożliwia: zabezpieczenie instalacji, wykonanie wszystkich nastaw hydraulicznych, pomiar i regulację przepływu, napełnienie instalacji płynem solarnym. Grupa wyposażana jest w jedną z dwóch pomp prądu stałego - w standardzie jest to pompa FOTTON FT5 15PV 12V DC  w opcji FOTTON  FTD5 25PV 17V DC - wg życzenia klienta.

Dane techniczne:

Pompa obiegowa prądu stałego 12-17V DC  moc 15W lub 25W
Regulacja przepływu, rotametr 2-12l/min
Maksymalna wielkość przepływu - w zależności od zastosowanej pompy do 11l/min (FT5 15PV) lub 25l/min (FTD5 25PV)
H max (dm)  - w zależności od zastosowanej pompy 35 lub 45
Maksymalne ciśnienie pracy 8 bar
Maksymalna temperatura pracy 120 st. C
Pomiary ciśnienie, temperatura zasialnaia i powrotu
Odpowietrzanie separator
Zawór bezpieczeństwa 6 bar
Napełnianie, odpowietrzanie dwa króćce na wąż fi 14mm
Wyposażenie dodatkowe zawór zwrotny, zawór regulacji przepływu


Regulator ładowania 5A

Regulatory ładowania steruje procesem ładowania i rozładowania akumulatora. Podstawowe funkcje prezentowane są na panelu czołowym za pomocą diod LED które w sposób szybki i łatwy dostarczają również informacji o stanie naładowania akumulatora. Dobrze wyeksponowane wejścia umożliwiają szybkie i łatwe podłączenie panela słonecznego, akumulatora i sterownika.

Charakterystyka:
• Maksymalny prąd ładowania i rozładowania 5A
• automatyczne wykrywanie napięcia 12/24V
• ładowanie PWM
• zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem
• automatyczne załączanie po rozłączeniu
• kompensacja temperaturowa napięcia ładowania
• comiesięczne ładowanie serwisowe

Pobierz kartę katalogową  FOTTON POWER 3 DC (wersja z pompą FT5)

CENTROPOL SJ jako pierwsza firma w Europie stworzyła kompletne autonomiczne układy zasilająco-sterujące do systemów z kolektorami słonecznymi. W ofercie znajdują się układy FOTTON: POWER P DC, POWER 1 DC, POWER 2 DC, POWER 3 DC. Zasadnicza różnica między układami POWER polega na różnym stopniu ich zaawansowania, czyli ilości i rodzaju realizowanych funkcji.