3942

Dachówka solarna FOTTON

Dachówka Solarna FOTTON

dachowkaDachówka Solarna® FOTTON to najnowsze osiągnięcie w zakresie paneli fotowoltaicznych i stosowanych do tej pory technik ich montażu. Zastosowane przez nas rozwiazanie polega na połączeniu w jednym wyrobie panela fotowoltaicznego i dachówki czyli pokrycia dachowego - BIPV. Nowatorstwo produktu pozwala na stosowanie dachówki solarnej zamiast, czy też w miejsce typowych najczęściej spotykanych na rynku dachówek, w standardzie wysokości 420mm. Montaż naszych paneli jest bardzo prosty i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych systemów.
Dachówkę solarną mocujemy dokładnie tak samo jak typową dachówkę ceramiczną, za pomocą wkrętów bezpośrednio do łat lub innych płaszczyzn skośnych. Pozwala to na stosowanie naszych paneli fotowoltaicznych na typowych dachach skośnych, baz konieczności jakiegokolwiek ich specjalnego przygotowania, dotyczy to zarówno nowych dachów jak i eksploatowanych od wielu lat. Produkt przeznaczony jest do tworzenia domowych indywidualnych systemów zasilających, sieciowych i autonomicznych, a także większych elektrowni na budynkach wielorodzinnych, użyteczności publicznej czy przemysłowych.

Dachówka Solarna® powinna stać się nieodłącznym elementem tzw. domów pasywnych a także z racji wymogów czasu i ekologii, być szeroko stosowana przez deweloperów.

Nasza dachówka solarna została zaprojektowana jako rozwiązanie i produkt ekskluzywny, dla osób ceniących czystość formy, pozwala na zachowanie oryginalnego wizerunku i formy dachu, bez niepotrzebnych zniekształceń, wystających elementów itd., doskonale komponuje się ze wszystkimi rodzajami dachów, a szczególnie z dachami na budynkach o tradycyjnej formie włącznie z obiektami zabytkowymi.

Montaż dachówki FTDS52

Rozwiązanie chronione jest prawem patentowym na terenie EU.

Dane techniczne:

Moc maks. [Pmax]
52W
Napięcie nominalne [U]
9,8V
Napięcie maks. (jałowe) [Uoc]
12,0V
Napięcie w punkcie mocy maks. [Um]
9,8V
Prąd zwarcia [Isc]
5,55A
Prąd w punkcie mocy maks. [Im]
5,30A
Wymiary [mm]
1196x420x30mm
Waga
5,5kg
Napięcie maksymalne
600V
Złącza MC4
Długość przewodów
0,7m
Przekrój przewodów
4,0mm2
Ogniwa
monokrystaliczne
Konstrukcja nośna
Aluminium anodowane
Sposób mocowania Bezpośrednio do łat - 4szt wkętów do drewna
Powierzchnia brutto 0.50m2
Powierzchnia krycia ok 0,40m2
Ilość/m2 ok 2.5 szt/m2
Powierzchnia czynna 0,40m2
Szerokośc krycia ok 1,19m
Nachylenie dachu 25-50°
Rozstaw łat 29,5-34cm
Kolor ramki czarny (opcja RAL)

PRODUKT POLSKI

Dachówki solarne FOTTON FTDS 52W produkowane są na bazie najwyższej jakości ogniw o sprawnosci ok 18- 20%, w ten sposób znacznie przewyższają średnie sprawności oferowanych powszechnie na rynku ogniw na poziomie 15-16%.

Gwarancja producenta: 3 lata

Gwarancja wydajności ogniw: 10 lat 90%, 25 lat 80%

Dachówki solarne FOTTON FTDS52 oferowane są przede wszystkim w gotowych zestawach o mocach ok 2,3,4,6... kW do bezpośrednoiego montażu na łatach lub płaszczyznach przygotowanych pod gonty. W skład zestawu wchodzą: dachówki solarne FTDS52, okablowanie, inwerter sieciowy FOTTON PLATINIUM (z 10 letnią gwarancją w standardzie!), wkręty ze stali nierdzewnej. Zestaw moze zostać doposażony w system zabezpieczeń.

Pobierz kartę katalogową zestawu z dachówkami solarnymi FOTTON FTDS52


Panel dachówkowy FTDS50

Specjalnej konstrukcji panel fotowoltaiczny stanowiący jednocześnie porykcie dachowe! Do montażu nie jest wymagana żadna dodatkowa konstrukcja nośna czy pośrednia, co radykalnie obniża koszty instalacji i oszczędza czas, panel może być mocowany bezpośrednio do elementów konstrukcyjnych dachu zastępując w ten sposób typowe pokrycia typu blacha, płyta, dachówka itp. Panele można montować jak oczęściowe lub całkowite pokrycie danej połaci dachu; idealne do krycia wiat, budynków gospodarczy ch itp. Panel wykonany na bazie ogniw poli lub monokrystalicznych w klasie A.

Montaż dachówki FTDS50

Moc maksymalna [Pmax]
55 W
Napięcie nominalne [U]
12 V
Napięcie maksymalne (jałowe) [Uoc]
21,6 V
Napięcie w punkcie mocy maksymalne [Um]
17,2 V
Prąd zwarcia [Isc]
3,23 A
Prąd w punkcie mocy maksymalny [Im]
2,91 A
Wymiary [mm]
919x560x29
Waga
7,5 kg

Pobierz kartę katalogową panel dachówkowy FTDS50