Search
Close this search box.

Nowoczesne pompy obiegowe DC FOTTON komutowane elektronicznie

Pompy obiegowe na napięcie stałe (DC) komutowane elektronicznie to pompy, które wykorzystują prąd o napięciu stałym do napędu silnika pompy. Są to pompy magnetyczne wyposażone w elektroniczny układ komutacji, który steruje pracą silnika bez wykorzystania szczotek.

Oto kilka cech i zastosowań pompy obiegowej na napięcie stałe DC komutowane elektronicznie:

 1. Efektywność energetyczna: Dzięki zastosowanemu napędowi pompy te uzyskują
  wysoką energooszczędność i trwałość.
 2. Zasilanie napięciem stałym umożliwia stosowanie tych pomp w układach zasilanych z systemów autonomicznych np. na bazie fotowoltaiki znajdujących się z dala od linii energetycznych. Niektóre modele posiadają wbudowane sterowniki solarne umożliwiające bezpośrednie ich zasilanie z paneli fotowoltaicznych o określonych parametrach.
 3. Cicha praca: Pompy obiegowe DC komutowane elektronicznie są zazwyczaj ciche w działaniu, co sprawia, że są odpowiednie do zastosowań domowych i komercyjnych.
 4. Zastosowania w systemach ogrzewania i chłodzenia: Pompy obiegowe DC często znajdują zastosowanie w systemach ogrzewania podłogowego, systemach klimatyzacji, systemach ciepłej wody użytkowej i innych zastosowaniach obiegu wody w budynkach a także do chłodzenia urządzeń, silników spalinowych itp…
 5. Trwałość: Dzięki braku mechanicznych szczotek, jakie znajdują się w tradycyjnych
  pompach komutowanych, pompy obiegowe DC komutowane elektronicznie bardziej
  trwałe i mniej podatne na zużycie – żywotność takich pomp przekracza 30000h..
 6. Wybrane modele z regulacją prędkości: Dzięki elektronicznej komutacji pompy jej prędkość może być precyzyjnie regulowana co pozwala na dostosowanie obiegu wody do potrzeb systemu.

Warto zauważyć, że konkretne cechy i zastosowania takiej pompy mogą się różnić w zależności od modelu. Przed zakupem pompy zawsze warto dokładnie zapoznać się z jej specyfikacją, aby upewnić się, że spełni ona konkretne potrzeby.

Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24h