Search
Close this search box.

Bezpieczniki DC

Bezpieczniki DC to urządzenia zaprojektowane w szczególności do zabezpieczania obwodów instalacji paneli fotowoltaicznych. Chronią obwody przed nadmiernymi prądami będącymi wynikiem zwarć czy przepięć lub dodatkowo w typowych instalacjach prądu stałego przed nadmiernym poborem prądu przez odbiorniki.

Kategorie

Zabezpieczenia instalacji – wysokiej jakości bezpieczniki DC

Kompleksowa oferta w zakresie zabezpieczeń instalacji prądu stałego zawiera także wysokiej jakości bezpieczniki DC. Urządzenia te służą do zabezpieczania wszelkiego rodzaju układów prądu stałego, ale ich główne zastosowanie to ochrona obwodów – stringów instalacji fotowoltaicznych. To dzięki nim możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie elektrowni fotowoltaicznej, jak również jej pełne bezpieczeństwo. Bezpieczniki DC pozwalają uniknąć zwarć i przeciążeń w obwodach instalacji paneli fotowoltaicznych, a co za tym idzie, chronią przed nieprzewidzianymi awariami, a także pożarami.

Jaką funkcję pełnią bezpieczniki DC?

Bezpieczniki DC są to urządzenia, które zostały zaprojektowane przede wszystkim w celu zabezpieczania obwodów instalacji paneli fotowoltaicznych. Ich zadaniem jest ochrona obwodów przed nadmiernymi prądami będącymi wynikiem np. uszkodzeń izolacji, zwarć czy przepięć, a także w typowych instalacjach DC przed nadmiernym poborem prądu przez odbiorniki.

Zakres napięciowy bezpieczników DC

Bezpieczniki DC FOTTON produkowane są w wielu zakresach napięciowych. Najbardziej typowe zakresy to napięcia do 600 V DC, do 1000 V DC i do 1500 V DC. Mogą być stosowane do większości instalacji fotowoltaicznych jak też w wielu urządzeniach i aplikacjach na prąd w tym np. w autach elektrycznych i innych urządzeniach prądu stałego.

Dlaczego warto zaufać Marce FOTTON?

Marka FOTTON to sprawdzone od lat rozwiązania z branży energii odnawialnej, a także przystępne ceny, fachowe doradztwo oraz profesjonalna obsługa. Aparaty – bezpieczniki DC marki FOTTON to niezawodne rozwiązania w zabezpieczaniu instalacji fotowoltaicznych. Służymy Państwu naszą wiedzą lub zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją w zakładce „do pobrania”.

Zazwyczaj odpowiadamy w ciągu 24h